NEA

Διαδικτυακό σεμινάριο 5 - Open AI ChatGPT (29/03/2024)
Image
Το ChatGPT είναι ένα προηγμένο μοντέλο τεχνητής νοημοσύνης, το οποίο μπορεί να δημιουργήσει αποτελεσματικές και φυσικές απαντήσεις σε διάφορα θέματα.
Σε αυτήν την εκδήλωση, θα εξερευνήσουμε την εμφάνιση, τις δυνατότητες και τις χρήσεις αυτού του συναρπαστικού εργαλείου επικοινωνίας.
Θα ανακαλύψουμε πώς λειτουργεί το μοντέλο, ποιες είναι οι δυνατότητές του και πώς μπορούμε να το εφαρμόσουμε σε πρακτικές περιπτώσεις.
θα εξερευνήσουμε πώς η επαναστατική τεχνητή νοημοσύνη του ChatGPT μπορεί να ενισχύσει την εκμάθηση γλωσσών. Θα ανακαλύψουμε πώς το ChatGPT μπορεί να λειτουργήσει ως ειδικός φίλος και σύμβουλος για τους μαθητές, παρέχοντας ατελείωτες πρακτικές άσκησης και συζήτησης. Επίσης, θα εξετάσουμε τον ρόλο του ChatGPT στη βελτίωση της παραγωγής και κατανόησης γραπτού λόγου. Ανακαλύψτε το μέλλον της γλωσσικής εκπαίδευσης με το ChatGPT σε αυτό το συναρπαστικό webinar!
Ετοιμαστείτε για ένα αξέχαστο ταξίδι στον κόσμο του ChatGPT !

Η παραπάνω πρόσκληση δημιουργήθηκε από το OPEN AI GhatGPT.

Image

Δηλώστε συμμετοχή :

Παρασκευή 29/03/2024

Ώρα: 18.00-20.00

To σεμινάριο απευθύνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε:

– εκπαιδευτικούς – διδάσκουσες/οντες ελληνικής γλώσσας & φιλολογίας,
– εκπαιδευτικούς – διδάσκουσες/οντες ξένων γλωσσών & φιλολογιών,
– στελέχη γλωσσικής εκπαίδευσης,
– μεταπτυχιακούς φοιτητές,
- υποψ. διδάκτορες.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και θα ειδοποιηθείτε για την συμμετοχή σας στο email που θα δηλώσετε. Θα γίνει προσπάθεια να συμπεριληφθεί όσο μεγαλύτερος αριθμός συμμετοχών γίνεται.

Θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Πρόσφατες αναρτήσεις μας